Механізми допомоги фермерам, підприємцям

Механізми допомоги фермерам, підприємцям

Легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатієві увійти в Царство Небесне (Євангеліє від Матвія, глава 19)

Крім цього підготовка цього рішення і саме рішення про допомогу мають кілька слабких сторін, які можна трохи поправити http://www.eganede.com

Процедура (сільське господарство)

1. У всьому цивілізованому світі великі проекти спочатку проходять процедуру обговорення. При цьому про обговорення ставитися до відома громадськість і запрошуються всі бажаючі. Обговорення по цій допомозі можливо і проходили, але громадськість не знала про це.
2. Завдання по розробці програми допомоги отримали лише ті установи, які створені самою КМКС або більшість працівників входять в партію. Не було експертів з інших організацій, не було конкуренції.
3. Найголовніше, що не були задіяні органи, асоціації місцевого самоврядування. А без голови села або міста не може бути вдалою допомогу. Саме ці люди повинні вирішувати кому давати допомогу. Це влада.
4. Не було залучено управління сільського господарства і фонд підтримки фермерських господарств. А там так само є програми допомоги і фінансування. Треба шукати спільні проблеми і шляхи вирішення.
5. Не було залучено спеціальні центри та зарубіжні партнери. По сільському господарству ми могли б залучити наших партнерів з Польщі, де краще розвиватися сільське господарство і підприємництво, ніж в Угорщині. А по приватних підприємцях дуже багато розробив програм фонд PRIMOM (Ніредьгаза). Ми мали з ними проект.

Програма допомоги по сільському господарству

1. З інформації Інтернету зрозуміло, що всю допомогу буде розподіляти один фонд. Це не зовсім вірно . Оборот капіталу в підприємців або в туризмі проходить за півроку - рік .. У сільському господарстві щоб теля став коровою або сад дав урожай треба 3-4 роки. З цього треба робити окремо різні фірми, які будуть вести різні програми. У світі тенденція давно така, що не треба створювати великі колгоспи, де погано видно результати роботи. Для цього в усьому світі роблять децентралізацію.
2. Немає чіткої системи щоб розмір допомоги залежав від кількості створених робочих місць і контроль за рівнем оплати праці. Чим більше допомогу, тим більше створено робочих місць і більше заробітна плата у одержувачів. Це не концепція, гроші просто поділені на трактора теплиці і бджоли. Не описані механізми перевірки тих, хто отримає допомогу. Папір все витримає.
3. Програми допомоги дуже важкі для простих людей через те, що треба зібрати багато документів. Маленькі фермери не пройдуть бюрократичні бар'єри. Вони не напишуть бізнес - план, не принесуть довідки з податкової, принести зразки підпису та ets. Колись у 2007 році я також писав такі вимоги в проекті на Голландію. Але коли побачив, що людям треба пів години переписати заяву і дві години щоб переписати бізнес - план. І теплиці ми стали давати безпосередньо, без допомоги банку. Адже криза, це коли багаті забувають про бідних. Про 20% власного внеску я навіть писати не хочу Таких грошей у бідних немає. Що думали засновники фонду?
4. Частина грошей буде надаватися безповоротно. Але в кожній країні треба платити податки. Для того, щоб люди не мали проблем з податковою, то за кожною програмою допомоги треба надати консультації від аудиторів. Тобто за всіма програмами треба висновок аудиторів як платити податки якщо допомога йде безповоротно на фермерське господарство або фірму, яка платить податки.
5. Так само треба робити експертну комісію і розробити систему оцінки проектів, щоб було зрозуміло хто отримує допомогу і за якими критеріями. У цій комісії повинні бути представлені вузькі фахівці, які мають досвід і авторитет в кожній галузі. Я пишу про експертів, нема про засновників. Якщо мова йде про банк, то вирішують засновники. Якщо мова йде про державні гроші, то рішення повинні приймати вузькі фахівці на підставі зрозумілих критеріїв. Ми повинні розуміти хто і чому отримав допомогу.
6. В експертну комісію повинні увійти начальники районних управлінь сільського господарства і органів місцевого самоврядування. Тільки вони знають ситуацію в своєму селі. Без них не буде успіху цієї програми.
7. Взагалі немає ні слова про збут продукції і збутових кооперативах .У нас не працюють консервні заводи і нікуди продавати овочі. Найбільша проблема це збут продукції. Але про це немає ні слова.
8. Період допомоги - пів року дуже маленький .За півроку нічого нормально зробити не можна в сільському господарстві.
9. Слова немає про покупку корів або садах. Де будемо брати гній? Трактор зробить? Таке враження, що одна техніка існує в сільському господарстві. Видно, що писав програму інженер, а не агроном або ветеринарний лікар.
10. Як була ціна теплиці 3000 доларів десять років тому, так і зараз ціна залишилася Навіщо давати 2 000 000 форинтів на теплицю? А ось трактор за таку ціну важко купити. В Угорщині чи Польщі фермери на трактор отримують 50% дотацію без ПДВ (АФА, ВАТ). Це від всієї суми десь 37% отримає фермер в Угорщині.
. А у нас 80% отримають.

Як ми бачимо таку програму допомоги по сільському господарству, яка дозволить створити нові робочі місця і прибуток від цієї діяльності?

1 В першу чергу треба створювати службу радників. Те, що ми бачимо на полях бур'яни - це не через відсутність грошей. Це немає знань і люди терплять збитки і врешті-решт нічого не роблять на землі. Ні поляків, ні голландців не треба переконувати в необхідності мережі радників. Саме з цього треба починати програму допомоги селу. У договорі Україна - Європейський Союз, а договір вже ратифікований парламентом Угорщини, ст 404 п g йдеться про допомогу службам радників на селі. Найцікавіше, що в оголошенні про допомогу просять
довідку про досвід (курсах) www.eganede.com. А де її отримати? Де логіка ?
Ми можемо дати таку довідку, після курсів та іспитів.
2. Для розподілу допомоги треба створювати кредитні спілки, товариства, кооперативи по селах. причини:
- Щоб отримати допомогу треба стати членом кредитної спілки та внести внесок. Це дуже дисциплінує боржника, так як він один із засновників кредитної спілки
- Процедура отримання кредиту набагато простіше і все знають один одного
- Можна правильно розподілити гроші з розрахунку на 1 жителя. А то може вийти, що більшу частину допомоги отримають жителі одного села.
- Так робили у нас все фермери на Закарпатті в кінці 19 і початку 20 століття. Банк Райффайзен створений на базі таких кредитних спілок. Тобто, кредитний союз буде і далі працювати і після завершення програми допомоги
- Найголовніше - конкуренція. Між ними буде конкуренція і можна буде бачити результати роботи, що неможливо буде побачити у великому фонді. І великий фонд зажадає великих витрат на його утримання. бюрократія велика
3 Зараз дуже ризиковано вести сільське господарство через природні катаклізми.
Поляки створили для села громадську організацію, яка страхує селян на 20-30% дешевше, ніж страхові компанії - www.tuw.pl Ми були на екскурсії в офісі Підкарпатського воєводства. У них більше 100 різних страховок для села. І таку організацію треба робити у нас. І виділяти кошти безповоротно .Це допомогу при лихо людям.
Наш рецепт: знання + гроші + страхування = робочі місця
Але гроші як кредит. Подарунку немає ціни. І тільки через кредитний союз (товариство
Формула гроші = робочі місця вже давно не працює. Приклад. В Угорщині щоб обприскувати овочі, треба заплатити (80 000 фт), пройти курси, скласти іспит і отримати посвідчення. Першим завжди йдуть знання.

Під час Радянського Союзу був великий дефіцит на все. І тоді була приказка, що все можна зробити за допомогою молотка і викрутки. Універсальний рецепт. Але практика показала, що це не так. До кожної проблеми треба свій підхід. Краще створювати окремі структури по кожній проблемі, ніж пробувати все вирішити в одному місці. Це наша думка. У Польщі селу допомагає приблизно 15 різних організацій.,

P.S. Не можна захистити будь-яку дисертацію без опонента. А при таких програмах треба вже багато опонентів по кожній програмі для того, щоб гроші були використані максимально добре. Ми маємо право давати консультації відповідно до Законів України, Угорщини та Європейського Союзу .У нас є всі дозволи і сертифікати.

У мене все-таки є прохання до засновників фонду - створіть програму допомоги бідним, тим хто не приватний підприємець і не фермер. Зробіть цю процедуру і нехай хоча б 10% піде на допомогу бідним людям .Про це пишуть всі релігії світу.

Ми просимо від багатодітних сімей такі документи: довідка про склад сім'ї; Заява ; типовий бізнес - план (можна переписати в офісі); рекомендації від голови села і священика. Все це можна отримати в селі безкоштовно. Треба довіряти і любити людей .Адже Едмунд Еган боровся за права бідних і за це постраждав. Історія повторюється .

Я вже писав не раз ( «Стіл на трьох ногах»), що ми не будемо давати трактора, так як за цю суму можна купити кілька теплиць. Краще дати кілька теплиць з поверненням грошей ніж один трактор в подарунок. У бідній країні такі подарунки можуть викликати заздрість і ворожнечу між людьми. На мій погляд, допомога всім повинна йти однаково, чи всім подарунки або всім на поворотній основі. Але краще все на поворотній основі.

З повагою, Омельченко Олександр.

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер