"Зелений дім" - Вінниця

На запрошення Подільської сільськогосподарської дорадчої служби та сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу працівники дорадчого центру « Терра Деї» провели навчання  3-4 листопада  для членів кооперативу « Токарі»  та мешканців села Северинівка ( Жмерянський район)  « на тему « Вирощування овочів в закритому грунті  . Бізнес – план по створенню тепличного господарства   в  умовах Вінницької області . Опалення теплиць.»

Ідея цього семінару виникла ще в Польщі , де проходили навчання працівники двох дорадчих служб . Саме працівники Подільської дорадчої служби активно шукали і шукають можливість створення робочих місць  в сільській місцевості . Це видно з таких проектів ,як « Реєстр традиційних продуктів  Вінницької області» або « Енергоефективне село» .

Тому вони звернулися  за досвідом по вирощуванню овочів в теплицях до дорадчого центру « Терра Деї» ,який вже вісім років працює в цій галузі і має досвід , яким треба ділитися , як в Україні так і в Європейському Союзі , що ми і робимо

http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/irasok/nem-kerni-kell-hanem-megkeresni

Відкрив семінар керівник Вінницької дорадчої служби Левченко О , який відмітив, що як мешканці села , так і влада  дуже зацікавлені в розбудові села . Для цього робиться все можливе  і цей семінар є  початком роботи , яку необхідно починати .

Протягом семінару було отримано безліч запитань щодо вирощування овочів в теплиці і можливості отримати прибуток . На всі ці запитання було  надано вичерпну відповідь . Але головне – ми запропонували цикл навчань для ініціативної групи з зими до осені  в Закарпатті ( з лютого по липень )   і ця пропозиція була сприйнята з захопленням . Дуже багато речей в житті ми можемо навчитися лише працюючи і не виключення вирощування ранніх овочів . Тому теорія теорією, а без практики ми не навчимо ,  а це значить , що люди не отримають прибуток .

Було дуже цікаве питання про прибутковість теплиці ,яку можна розглядати як прибуткову по китайській моделі розрахунку і збиткову при європейській моделі . Якщо рахувати лише матеріальні витрати і не рахувати власну працю ( китайська модель) , то теплиця дає гарний прибуток . Якщо ж рахувати матеріальні витрати , середню заробітну плату і податки ( європейська модель )  , то ця теплиця збиткова . Ми запропонували мешканцям Северинівки самим вибрати модель розрахунку і подумати ,чи варта їм займатися вирощуванням овочів в теплиці. Вони вирішили , що треба . Тепер наша черга допомогти їм в цьому .

Також були запрошені працівники компаній ВЛАДАМ та БТУ – ЦЕНТР . Вони мають насіння і технології , так необхідні для українського села . З боку цих компаній буде надана  методична і матеріальна допомога Севериновці , що дуже важливо при перших кроках . Тобто  ідея запропонована і зараз треба підібрати такі родини,які зможуть отримати прибуток і показати приклад іншим. Але ця робота за нашими колегами.

А взагалі , українське село потребує величезних вкладень . І ці стадіони на Євро 2012 я рахую зовсім не потрібними , вони будуть стояти потім . Треба допомагати родинам теплицею ,трактором чи коровами . Зараз на селі закупівельні фірми б’ються за молоко . Так в Севериновці кожен новий заготівельник молока приходить в село лише через бійку . То можливо , краще купити на ці мільярди корів ?

Виконавчий директор   Омельченко О.А.

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер