Спеціальний приз Благодійник року поїхав в Закарпаття

Щороку в Україні проводиться конкурс Благодійник року , де визначаються найкращі благодійні проекти , що реалізувалися в Україні на протязі  року . Всі проекти розподіляються по номінаціям . Цього року перемогли :

1. Транснаціональна компанія – «МакДональдз Юкрейн ЛТД».
2. Вітчизняна компанія – великий бізнес – ПАТ «Концерн Галнафтогаз» (Львів).
3. Вітчизняна компанія – середній бізнес – ТОВ «Обрій ЛТД» (Чернігівщина).
4. Вітчизняна компанія – малий бізнес – ТОВ «Агрофірма «Земля» (Дніпропетровщина).
5. Фізична особа-підприємець – Родченко Ольга Петрівна (Вінниця) .
6. Бізнесмен – Когутяк Юрій Іванович (Київ) .
7. Корпоративний благодійний фонд – Хмельницький регіональний благодійний фонд «Зміцнення громад».
8. Благодійна організація – Міжнародна благодійна Фундація «Отчий дім» (Київщина).
9. Представництво міжнародного благодійного фонду – Міжнародний благодійний фонд Н.Потопаєвої у Вінницькій області.
10. Приватна особа – визначено два переможці: (1)Тупілко Віктор Петрович (Донецьк) і (2)Шпенов Дмитро Юрійович (Дніпропетровщина).
11. Громада, колектив та неформалізована група – Національний університет банківської справи Національного банку України (Київ).
12. Дитячий, юнацький колектив, молодіжна група – Студентська рада Черкаського інституту банківської справи Національного банку України.

Спеціальними призами відзначені:
• «За інноваційність у благодійності» – Міжнародний благодійний фонд «Планета взаємодопомоги» (Київ).
• «За навчання дорослих заради покращення їх життя» – Міжнародна благодійна організація «Добробут громад».
• «За розвиток благодійності на селі» – Благодійний фонд «Терра Деї», Закарпатський сільськогосподарський дорадчий центр.
• «За благодійність в сфері культури» – Благодійний фонд Сергія Терещука (Черкаси).
• «Медіа і благодійність»

Друковані медіа - редакція «Люди» газети «Сегодня» за спецпроект «Малюк шукає батьків»
Телебачення -  "Вікна-Новини" телеканал СТБ
Радіо - редакція освітньо-художніх програм,Національна радіокомпанія України
Інтернет-видання - українська мережа новин Корреспондент.net
Як це не дивно , але не має окремої номінації по сільському господарству . Країна , що має найсильніші  позиції в світі  саме в цій галузі , не використовує їх , як  в державному секторі , так і в недержавному . Місто з його проблемами є пріоритетом , на жаль .І буде  залишатися й надалі , але ця проблема існує  в цілому світі.
Тому наш фонд і інші фонди подали власні проекти на конкурс , а всього було подано більш як 160 заявок . Як для України , то це багато , а для Польщі дуже мало. Там 160 заявок було би подано на рівні області ( воєводства) .
Критерії відбору були досить зрозумілі  і їх можна було прочитати  . Конкурсна комісія була утворена з представників   міжнародних благодійних фондів та ЗМІ , що пишуть на тему проблем НУО  . Але і тут спрацювала поговірка про двох українців і трьох гетьманів . В  залі , де було саме нагородження , сидів представник однієї НУО і  роздавав матеріали з критикою організації конкурсу . Ніхто його  не проганяв і всі досить спокійно сприймали критику  .
Сама процедура  нагородження проходила в Мистецькому Арсеналі , що навпроти Лаври , за підтримки фонду Україна 3000 ,який очолює Катерина Ющенко . В Арсеналі  зараз проходять виставки антикваріату ,ікон та древньої зброї . Величезна зала розбита на невеликі експозиції , де можна побачити  витвори мистецтва з усього світу . При вході в Арсенал є список осіб , що допомагали при відбудові .
Саму церемонію проводили ведучі з телебачення , а після вручення чотирьох призів організатори робили перерву і виступали відомі артисти . Тобто все було гарно продумано і  ніхто не хотів залишати залу . Після вручення призу , кожному  переможцю  давали 2-3 хвилини для виступу . Всі розповідали про свої проекти , часто починаючи виступ « Ми вважаємо , що наш проект найкращий тому …. « На моє глибоке переконання це не зовсім правильно , тому що ніхто не знає , що краще – апарат для дітей ,чи подарунок для мешканця хоспісу  . Кожен проект  потрібний тим , для кого він писався .
По закінченні всі переможці зробили спільне фото .
По закінченні церемонії  можна було випити  сухого вина і  з» їсти  бутерброд , поспілкуватися  з іншими учасниками . Телевізійні канали брали інтерв’ю від переможців конкурсу .
Які ж висновки були зроблені  для себе  ?
1.    Благодійництво в Україні робить лише перші кроки . Воно не підніметься ,якщо не буде норми про те , що частину прибуткового податку кожна особа може перерахувати  будь-якій благодійній організації , як це є в Європі. Лише тоді ,коли буде створено законодавче поле для благодійництва , в нас  запрацює громадянське суспільство .
2.    Владу ця тема не  дуже цікавить і ніхто з уряду  чи парламенту не був присутній  , що було дивно при тому , що вперше в бюджеті заплановано досить великі кошти на грантові програми . А можливо , переможці вже й визначені .
3.    Треба робити громадське телебачення без влади , власними силами , і вчити людей   на прикладах  необхідність робити добро . Ніхто нам не допоможе  при такому законодавстві .
P.S. Часто в своїй роботі чую питання « Ну угорці  допомагають угорцям . Це зрозуміло . Але яка   вигода  голландцям допомагати  українським селянам  чи пенсіонерам ? «
На це я відповідаю , що вони взамін отримують любов . Тому вони сама щаслива  нація в світі , що є офіційним фактом . Я бачу щастя в їхніх очах ,коли на дворі багатодітної родини з’являється авто чи будується ще одна кімната.
Тому бажаю Вам Віри ,Надії та Любові  в Новому Році  . Ці цінності існують і вкрай необхідні нам, хоча виміряти їх неможливо  . Ось такий рецепт  голландського щастя  , який хочу запропонувати шановним читачам .

З повагою,Омельченко Олександр .

 
Банер
Сайт створений за підтримки фонду Szülőföld
Інформаційний партнер
Банер